współpraca / inspiracje

Fair Travel Event #6 Minimalizm w podróży. Już po raz szósty odbędzie się jedyna w Polsce konferencja online poświęcona odpowiedzialnemu podróżowaniu. To 120 minut rozmów z osobami, które od lat podróżują świadomie i chętnie podzielą się swoim podróżniczym doświadczeniem. Hasłem przewodnim najbliższego spotkania jest MINIMALIZM W PODRÓŻY. 

Ciekawe spojrzenie na InstaModę. Nowa Zelandia rozpoczęła  kampanię turystyczną, wzywając podróżnych do zaprzestania naśladowania zdjęć, które widzą w Internecie i zamiast tego „udostępnienia czegoś nowego”.

Ten szczegolny czas wymaga specjalnych prezentów. Prezentujemy prezent, w duchu zero-waste, E-Book, który powstał z myślą o potrzebach otaczającego nas świata i uważności na codzienność, którą wszyscy tworzymy.  

Dobra Podróż – Fair Travel w praktyce    Sobota / 28 listopada 2020 r. / godz: 9:00-15:00

To jednodniowe szkolenie #online to 6 godzin praktycznej wiedzy, doświadczenia i przykładów:> Zajrzysz za kulisy rynku turystycznego, poznając jego przeróżne mechanizmy i ucząc się świadomego wyboru >Nauczysz się jak głosować swoimi pieniędzmi, odróżniając fałszywe atrakcje od wartościowych działań i doświadczeń. >Poznasz źródła wiedzy, z której warto korzystać przed podróżą, by z ciekawością poznawać inne kultury. >Zastanowisz się jak być odpowiedzialnym podróżującym i co to oznacza w praktyce. >Dowiesz się jak Covid -19 wpłynął na podróże oraz skąd czerpać informacje gdzie i kiedy podróżować bezpiecznie. >Efektem szkolenia będzie stworzenie Twojego  Kodeksu Podróży, który pozwoli Ci wyruszyć we własną podróż marzeń.

W jaki sposób wykształcenie i poglądy polityczne wpływają na stosunek do problemu zmian klimatycznych? Odpowiedzi na to pytanie szukały badaczki UJ. W krajach o niższym poziomie rozwoju gospodarczego poglądy politycznie nie mają związku z przekonaniami na temat klimatu; wykształcenie tak: im wyższe, tym klimat ważniejszy- wynika z ich analiz.

Czym są Targi Zero Waste?

to całodniowe panele dyskusyjne i wykłady poświęcone tematowi zero waste w domu, pracy i w podróży; to wyjątkowi wystawcy, którzy oferują produkty i usługi zaprojektowane tak, by odpadów nie produkować i by wykorzystywać wtórnie to, co mogłoby stać się odpadem; to całodniowe warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami zero waste i zbiórka elekroodpadów; to doskonała okazja do poznania prostych rozwiązań, które pomogą zredukować wytwarzanie odpadów od zaraz.  Czym jest zero waste? To sposób życia polegający na zmianie przyzwyczajeń i zasad postępowania, w celu ograniczenia wytwarzanie odpadów. Celem Targów Zero Waste jest edukacja, promocja oraz upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcje wytwarzania odpadów. Lokalizacja: Hala Gwardii, ul. Żelaznej Bramy 1,Warszawa 00-136  Targi Zero Waste Warszawa 2020 odbędą się w dniach: 25 - 27 września 2020 r. TARGI ZERO WASTE

 

Czym jest 'overTourism'? Turystyka osiągnęła punkt, w którym gospodarze lub goście i często oboje są niezadowoleni. Wyzwaniem jest zrównoważenie wszystkich miejsc docelowych i uniknięcie rozprzestrzeniania się problemu. Ciekawa perspektywa.

Świetny raport przygotowany przez KANTAR na temat zmian klimatycznych. Rzetelna podstawa merytoryczna do dyskusji na temat środowiska.

Ten miesiąc pokazał nam, że w obliczu koronawirusa wszyscy jesteśmy równi, bez względu na kolor skóry, religię, miejsce zamieszkania, czy status społeczny. Wie coś o tym Książe Karol, Tom Hanks, a także tysiące ludzi na całym świecie. Wirus nie zna granic i nie posiada paszportu. Sytuacja w jakiej się znajdujemy udowadnia, że wszyscy jesteśmy połączeni a decyzje jednej osoby wpływają na dziesiątki innych ludzi, tysiące kilometrów dalej.

Posłuchaj i złap balans. To będzie dawka wartościowych i rzetelnych informacji.Udział w Fair Travel Event sprawi, że:
Wystąpią:
Przemysław Ligęzowski - radca prawny, zapraszany w roli eksperta prawnego do mediów o zasięgu ogólnopolskim m.in. do programów w TV POLSAT oraz TVN

TEMAT: Wpływ epidemii koronawirusa na prawa i obowiązki podróżujących

W Wietnamie istnieje wiele sposobów wspierania małych społeczności, obserwowania lokalnych stylów życia z poszanowaniem środowiska. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci cieszyć się Wietnamem w sposób odpowiedzialny według Vietnam National Administration of Tourism (VNAT).

Czym jest zero waste? To sposób życia polegający na zmianie przyzwyczajeń i zasad postępowania, w celu ograniczenia wytwarzanie odpadów. Celem Targów Zero Waste jest edukacja, promocja oraz upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcje wytwarzania odpadów.

Wystartowała najnowsza wyprawa No Trace Expedition – projekt jednego z najpopularniejszych polskich podróżników - Marka Kamińskiego. Tym razem polarnik ruszył, aby zdobyć zupełnie nowy biegun.

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.  Misję realizują poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska.

Targi Zero Waste odbędą się 23 - 24 listopada 2019 r.  Skarbnica wiedzy jak ograniczyć ilość generowanych odpadów do minimum.
Targi Zero Waste to doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, wymieniać doświadczeniami, zaopatrzyć się w domowy kompostownik i inne bezodpadowe niezbędniki. W ramach targów, poza stoiskami, odbywać się będą wykłady, dyskusje, warsztaty dla dorosłych i dzieci na temat bezodpadowego, oszczędnego oraz ekologicznego stylu życia oraz pokazy filmów tematycznych. Jednym słowem bezodpadowe święto!

Odpowiedzialna turystyka według Ekonsument. Baza wiedzy na temat odpowiedzialnego kupowania. 

Jak właściwie uprawiać turystykę przyrodniczą?  Wytyczne National Geographic dotyczące etycznych spotkań ze zwierzętami.

Soul Travel - odpowiedzialne wyprawy i organizator wydarzenia Fair Travel Event - Podróżuj dobrze!

Strajk dla Ziemi: 27. września br. na całym świecie, w tym i w Warszawie, odbyły się liczne strajki klimatyczne. Tysiące ludzi wyszło na ulice miast, domagając się natychmiastowego rozpoczęcia globalnej współpracy na rzecz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zaprzestania niszczenia lasów tropikalnych i innych dzikich obszarów oraz rozliczenia podmiotów korporacji z wytwarzania przez nie gazów cieplarnianych.

Wpłyń na wolną wodę: zorganizowane 30 lipca br. w Krakowie przez Fundację Sendzimira śniadanie prasowe, mające na celu rozpowszechniać ideę popularną już na zachodzie Europy, w Polsce natomiast dalej kontrowersyjną, mianowicie serwowanie wody z kranu w restauracjach i kawiarniach.

Eseje o odpowiedzialnym podróżowaniu – post-turysta:

ParkuJemyEko, akcja kwiatoumilacze: w Krakowie w roku 2015 ruszyła inicjatywa mająca na celu zazielenianie miasta. Podczas pikniku, na który licznie przybyli mieszkańcy miasta Kraka, akcją główną było tworzenie tzw. bomb nasiennych oraz kwiatoumilaczy.

EkoTargi Warszawa: 28 września br. w Pałacu Kultury i Nauki odbyły się targi ekologicznych drobiazgów, takich jak: eko-kosmetyki, książki, biżuteria, obuwie i ubrania. Wszystko to gromadzone było przez 1000 dni od chętnych miłośników przyrody, zaś zysk z aukcji został przeznaczony na fundacje na rzecz zwierząt.

Copyrights © 2024 MindBlowing. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności