Take your trash with you!

17/11/2019

Take your trash with you!

Idea portalu #DzielSie rozpoczęła się od felietonu na portalu www.meetingplanner.pl. Dlatego też przypominamy go tutaj. I pamiętajcie - jeden człowiek może zmienić świat!

Najpierw trzeba dostać się za koło podbiegunowe. Następnie wąską drogą pojechać w stronę dwóch mostów. Przejechać na druga stronę i zaparkować na małym parkingu, gdzie opłatą jest wrzucenie banknotu do skrzynki na listy. Potem około dwóch godzin iść stromo w górę, a potem około 45 minut stromo po kamieniach w dół.

 I jesteśmy. Na jednej z najpiękniejszych plaży świata. Otoczonej przez skały i góry pnące się wysoko. Woda turkusowa, a piasek biały i miękki jak na Karaibach. Jest idealnie. Rozstawiamy namiot. Natura jest absolutnie piękna, nie potrafię przestać się zachwycać.
Wieczorem spacer, aby zapoznać się z miejscem, zauważamy pod skałą dwie reklamówki ze śmieciami.
Robi mi się smutno. Po prostu smutno. Takie miejsce i znów człowiek krzyczy „Byłem tu!”

 Usypia nas słońce, które o tej porze roku świeci cały czas i szum fal. Pusto. Poza nami w oddali majaczy tylko kilku innych zapaleńców, którym chciało się tutaj dotrzeć, taszcząc bagaże na barkach.
Poranek, słońce świeci mocno, woda błyszczy. Z daleka widzimy młodą parę, która składa namiot, pakuje się i rusza w drogę. Nagle! Nie wierzę! Odkładają śmieci z reklamówką pod skałę. Zrywam się jak oszalała i krzyczę! Take your trash with You!! Take your trash with You!

Zdumiony Francuz zatrzymuje się, uśmiecha w dezorientacji. Przecież tu jest śmietnik, o co mi chodzi?!
Na moje wyjaśnienia, że jest to nielegalny śmietnik, że śpiąc na dziko w takiej naturze musimy być odpowiedzialni. Musimy panować nad śmieciami i śladami, które zostawiamy. Francuz uśmiechnął się kolejny raz, bierze śmieci i mówi: „Myślisz, że ta jedna reklamówka zmieni świat?”…

Czy jedna osoba może zmienić świat, czy musimy podążać za tłumem?
TAK! Każdy może zmienić świat. Jedna błędna decyzja człowieka nie otwiera nam drzwi do popełniania tych samych błędów!
Czy chodzi o śmieci, o dbanie o środowisko czy o biznes, o pracę, o nasze otoczenie!
Take your trash with You! Bądźmy odpowiedzialni! W każdej dziedzinie.

Autor: Agata Kondracka-Drążkowska MindBlowing

Copyrights © 2023 MindBlowing. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności