zainspiruj się dobrymi praktykami!

SITE POLAND > Już 4 marca 2021 w godz. 10:30-12:00 zapraszamy wszystkich Członków i Przyjaciół SITE Poland do udziału w kolejnych ciekawych warsztatach - tym razem z tematyki ZERO WASTE - które wpisują się w nasze działania CSR w ramach kampanii "Our impact on people, society and the planet".  Warsztaty poprowadzi Katarzyna Wolszczak - doświadczona konsultantka, trenerka, mentorka i coach ICF oraz Masterka Reiss Motivation Profile®.  Twórczyni Akademii Zero Waste, jest jednym z nielicznych ekspertów zero waste na rynku polskim. Posiada unikalną certyfikację Climate Reality Project® Leadership – organizacji utworzonej przez byłego prezydenta USA, Al.’a Gore i jest jednym z pierwszych w Polsce facylitatorów gry klimatycznej The Climate Collage. Jest koordynatorką sieci Zero Waste Professionals oraz członkiem – influencerem ogólnopolskiej inicjatywy Trenerzy dla Planety. Gościła jako ekspert zero waste w radiu Chillizet i Śląskie Opinie, jak również w Pomorskim Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Abramowicza. Prowadzi wykłady, warsztaty, szkolenia i doradztwo dla firm, instytucji, szkół oraz klientów indywidualnych. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się też na blogu www.akademiazerowaste.pl

W programie spotkania m.in.:

• Aktualna sytuacja klimatyczna na świecie

• Plastik i jego wpływ na klimat, środowisko i nasze życie

• Dlaczego recykling nie jest rozwiązaniem problemu?

• Ekościema – na co uważać i jak jej unikać

• Zasady zero waste

• Zero waste w domu i w firmie

• Przykłady inicjatyw proekologicznych z różnych firm

• Zero waste jako element oferty dla klientów

• Mini warsztat pokazowy – co można zrobić z klientami online

 

Asian Trails, azjatyckie DMC bardzo zaangażowane w zrównoważony rozwój we wszystkich krajach, w których działa – opublikowało raport ze swojej pracy

By chronić naturę Szkocji powstał program wspierania odpowiedzialnego podróżowania.

Dobra Podróż – Fair Travel w praktyce    Sobota / 28 listopada 2020 r. / godz: 9:00-15:00

To jednodniowe szkolenie #online to 6 godzin praktycznej wiedzy, doświadczenia i przykładów:> Zajrzysz za kulisy rynku turystycznego, poznając jego przeróżne mechanizmy i ucząc się świadomego wyboru >Nauczysz się jak głosować swoimi pieniędzmi, odróżniając fałszywe atrakcje od wartościowych działań i doświadczeń. >Poznasz źródła wiedzy, z której warto korzystać przed podróżą, by z ciekawością poznawać inne kultury. >Zastanowisz się jak być odpowiedzialnym podróżującym i co to oznacza w praktyce. >Dowiesz się jak Covid -19 wpłynął na podróże oraz skąd czerpać informacje gdzie i kiedy podróżować bezpiecznie. >Efektem szkolenia będzie stworzenie Twojego  Kodeksu Podróży, który pozwoli Ci wyruszyć we własną podróż marzeń.

Ten miesiąc pokazał nam, że w obliczu koronawirusa wszyscy jesteśmy równi, bez względu na kolor skóry, religię, miejsce zamieszkania, czy status społeczny. Wie coś o tym Książe Karol, Tom Hanks, a także tysiące ludzi na całym świecie. Wirus nie zna granic i nie posiada paszportu. Sytuacja w jakiej się znajdujemy udowadnia, że wszyscy jesteśmy połączeni a decyzje jednej osoby wpływają na dziesiątki innych ludzi, tysiące kilometrów dalej.

Posłuchaj i złap balans. To będzie dawka wartościowych i rzetelnych informacji.Udział w Fair Travel Event sprawi, że:
Wystąpią:
Przemysław Ligęzowski - radca prawny, zapraszany w roli eksperta prawnego do mediów o zasięgu ogólnopolskim m.in. do programów w TV POLSAT oraz TVN

TEMAT: Wpływ epidemii koronawirusa na prawa i obowiązki podróżujących

#TUgether - Z potrzeby bieżącej komunikacji istotnych faktów i wydarzeń dla branży MICE komunikacji i transportu, w związku z Koronawirusem, polecamy fanpage na Facebooku TUgether.

 #BezpieczeństwoPodróży - to dziś jeden z najgorętszych tematów.  Oto Kodeks Bezpiecznej Podróży Haxel:

STANOWISKO SOIT W SPRAWIE SYTUACJI NA RYNKU INCENTIVE TRAVEL ZWIĄZANEJ Z KORONAWIRUSEM COVID-19

W Wietnamie istnieje wiele sposobów wspierania małych społeczności, obserwowania lokalnych stylów życia z poszanowaniem środowiska. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci cieszyć się Wietnamem w sposób odpowiedzialny według Vietnam National Administration of Tourism (VNAT).

Czym jest zero waste? To sposób życia polegający na zmianie przyzwyczajeń i zasad postępowania, w celu ograniczenia wytwarzanie odpadów. Celem Targów Zero Waste jest edukacja, promocja oraz upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcje wytwarzania odpadów.

 

Co można zrobić ze starymi banerami? W czerwcu agencja MindBlowing organizowała dużą międzynarodową konferencję. Gościem specjalnym był sam Leszek Balcerowicz. Agencja bardzo dba, aby wszystkie spotkania były zrównoważone i ekologiczne. Mało wydruków, aplikacja, mobilne głosowania, identyfikatory z recyklingu i wiele wiele innych rozwiązań. Udało się zminimalizować produkowanie materiałów, które po konferencji trafią na śmietnik. Nie udało się uniknąć tylko jednego. Produkcji banerów. I tutaj z pomocą nadeszła Magdalena Jabłońska i Fundacja „Nielada Historia”. Zabrała wszystkie banery, które zostały po konferencji i uszyła saszetki na dokumenty podróżne. Podróżując z agencją MindBlowing na wyjazd incentive możesz stać się posiadaczem saszetki #zeroban.

„Our impact on people, society and the planet”. Organizacja SITE została członkiem Travelife i uzyskała status „Engaged”.

Etyczna Podróż według biura Barents.

Korzyści wprowadzania eko akcji CSR podczas wyjazdów według Hands Up Holidays

Copyrights © 2023 MindBlowing. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności