współpraca / inspiracje

Już 22.01.2020 Podczas Forum Branży Eventowej będzie można posluchać prelekcji na temat Green events. Jak kryzys klimatyczny zmieni świat eventów? Dorota Wojtczak, Dominik Górka, Julian Dworak Godzina 09.00 EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

O forum:  Branża eventowa to grupa zawodowa ludzi tak pochłoniętych swoją pracą, że zazwyczaj trudno im się spotkać. Dlatego ważna jest obecność w trakcie corocznego, odbywającego się w styczniu Forum - największego w Polsce spotkania ludzi związanych z organizacją wydarzeń. Rosnącą popularność eventów w budżetach marketingowych i wysoka skuteczność komunikacji marketingowej opartej na mieszance eventów i marketingu internetowego wpływa na dynamiczny rozwój branży, a co za tym idzie, potrzebę szybkiego podnoszenia poziomu usług i kwalifikacji. Dlatego FBE staje się punktem obowiązkowym dla każdego eventowca i marketingowca.

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.  Misję realizują poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska.

Fair Travel Event #2 06.02.2020  Spotkaj odpowiedzialnych podróżników, dowiedz się jak podróżować "fair", jak chronić lokalne kultury, jak dbać o naturę podczas wyprawy, jak pozostawić po sobie dobry ślad. Druga edycja Fair Travel Event rusza pod hasłem: Odważ się wiedzieć!
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie dla odpowiedzialnych podróżników, którym nie jest obojętne to, jaki mają wpływ na miejsca i ludzi, u których goszczą.
Fair Travel Event to:
- spotkanie osób, które pragną podróżować świadomie i odpowiedzialnie
- otwarta rozmowa z podróżnikami, autorytetami w branży
- porcja inspiracji i motywacji do lepszego podróżowania
- dawka pozytywnej energii i skondensowanej wiedzy
- wyjątkowi ludzie, historie i nauki z krańców świata

Targi Zero Waste odbędą się 23 - 24 listopada 2019 r.  Skarbnica wiedzy jak ograniczyć ilość generowanych odpadów do minimum.
Targi Zero Waste to doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, wymieniać doświadczeniami, zaopatrzyć się w domowy kompostownik i inne bezodpadowe niezbędniki. W ramach targów, poza stoiskami, odbywać się będą wykłady, dyskusje, warsztaty dla dorosłych i dzieci na temat bezodpadowego, oszczędnego oraz ekologicznego stylu życia oraz pokazy filmów tematycznych. Jednym słowem bezodpadowe święto!

Odpowiedzialna turystyka według Ekonsument. Baza wiedzy na temat odpowiedzialnego kupowania. 

Jak właściwie uprawiać turystykę przyrodniczą?  Wytyczne National Geographic dotyczące etycznych spotkań ze zwierzętami.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu to organizacja ekspercka, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR.

Zeroban - nadaj drugie życie swoim niepotrzebnym materiałom reklamowych

Strajk dla Ziemi: 27. września br. na całym świecie, w tym i w Warszawie, odbyły się liczne strajki klimatyczne. Tysiące ludzi wyszło na ulice miast, domagając się natychmiastowego rozpoczęcia globalnej współpracy na rzecz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zaprzestania niszczenia lasów tropikalnych i innych dzikich obszarów oraz rozliczenia podmiotów korporacji z wytwarzania przez nie gazów cieplarnianych.

Wpłyń na wolną wodę: zorganizowane 30 lipca br. w Krakowie przez Fundację Sendzimira śniadanie prasowe, mające na celu rozpowszechniać ideę popularną już na zachodzie Europy, w Polsce natomiast dalej kontrowersyjną, mianowicie serwowanie wody z kranu w restauracjach i kawiarniach.

Eseje o odpowiedzialnym podróżowaniu – post-turysta:

ParkuJemyEko, akcja kwiatoumilacze: w Krakowie w roku 2015 ruszyła inicjatywa mająca na celu zazielenianie miasta. Podczas pikniku, na który licznie przybyli mieszkańcy miasta Kraka, akcją główną było tworzenie tzw. bomb nasiennych oraz kwiatoumilaczy.

EkoTargi Warszawa: 28 września br. w Pałacu Kultury i Nauki odbyły się targi ekologicznych drobiazgów, takich jak: eko-kosmetyki, książki, biżuteria, obuwie i ubrania. Wszystko to gromadzone było przez 1000 dni od chętnych miłośników przyrody, zaś zysk z aukcji został przeznaczony na fundacje na rzecz zwierząt.

Copyrights © 2020 MindBlowing. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności